Navigacijos peržiūros paieška

Navigacija

Paieška

Dailės terapija

Užsiėmimus veda dailės terapeutė Gita Navickienė

Dailės terapija – tai laisvas ir spontaniškas dalyvavimas dailės kūrybos procese be jokių išankstinių nuostatų: imantis šios veiklos nereikia mokėti piešti! Užsiėmimo metu vyksta nenuspėjamas žaidimas su dailės priemonėmis ir technikomis, o pagrindinis terapijos tikslas - pažinti save, o ne sukurti vertingą meno kūrinį. Žinoma, kiekvienas paveikslas, kiekvienas piešinukas yra vertingas, nes tai yra kiekvieno žmogaus asmeninė momentinė išraiška, kuri rodo tuometinę būseną ir leidžia ją perteikti ant popieriaus ar kito paviršiaus.


Norint dalyvauti mūsų užsiėmimuose nereikalingas dailės išsilavinimas, nei kitos dailės žinios. Čia svarbiausias pats procesas, nes dailė tik priemonė. Tai galimybė prabilti spalvomis popieriaus lape, net tada, kai labai sunku. Dailės terapija ypač veiksminga ir gali pagelbėti žmonėms, turintiems bendravimo sutrikimų, taip pat ir vaikams su autizmo sindromu.

Dailės terapijos kursai yra pripažinti visame pasaulyje, nes viskas ko reikia – tai popierius ir piešimo priemonės, kurios gali būti labai paprastos, tačiau suteikti neįtikėtinai didelį malonumą. Moksliniai tyrimai rodo, kad kūrimo proceso metu, žmogaus smegenys „įjungia“ tas funkcijas, kurios dažniausiai būna pamirštos ir tokiu būdu gimsta nuostabūs kūriniai, o ką jau kalbėti apie tai, jog kuriant pamirštame praktiškai visus mus kamuojančius rūpesčius. Taip pat yra įrodyta, kad žmonės labiau linkę savo didžiausias baimes ir slapčiausias paslaptis perteikti ant popieriaus lapo ar kitomis meno formomis. Tokiu būdu jos tarsi pačios „išlipa“ iš mūsų pasąmonės, o kuriantis jas dar gali ir užkoduoti taip, kad niekas kitas nesuprastų. Dailės terapija – tai puiki proga atsipalaiduoti, pažinti savo vidų ir atsikratyti kompleksų, baimių, išlaisvinti mus kamuojančius rūpesčius – tegu jie lieka ant popieriaus!

Mūsų taikoma terapija padeda vaikams išreikšti savo mintis ir visa tai, kas dedasi vidiniame jų pasaulyje. Taip pat padeda dalintis tuo su aplinkiniais – piešiniai kalba patys už save. Dailės terapija padeda nusiraminti, susidraugauti su savimi ir atsipalaiduoti, pasiduodant kūrybiniam procesui, todėl kviečiame visus išmėginti šį užsiėmimą, kurio metu galite būti savimi ir apie nieką negalvoti!

Papildoma informacija